Papieskie kremówki

Uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Miejskiej Górce uczcili w dniu 21 października św. Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowano wystawę. Oprócz wystawy, Szkolne Koło Charytatywne Zespołu Szkół zaangażowało się w sprzedaż papieskich kremówek, które ufundowała cukiernia Joker z Miejskiej Górki. Łącznie sprzedano 40 sztuk kremówek. Cały dochód w kwocie 80 zł zostanie przekazany na Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierające zdolną młodzież z małych miejscowości i wsi. Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły angażują się w działania upamiętniające naszego Wielkiego Rodaka.

Sprzątanie grobów na Cmentarzu w Miejskiej Górce

Tuż przed Uroczystością Wszystkich Świętych przypominamy sobie o mogiłach swoich bliskich. Niestety, nie każdy grób został posprzątany. Dlatego kilkoro uczniów naszego Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami w dniu 31 października podjęło akcję zadbania o kilka grobów, o których zapomniano. Uczniowie zapalili znicze i odmówili krótką modlitwę.

5 Grudnia Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do świętowania Dnia Dobrych Ludzi. 
Znakiem naszej jedności z nimi był uśmiech, nie tylko na twarzy, ale i w formie naklejki.
Pracę, którą wykonują za darmo, z potrzeby serca, jest istotnie bezcenna. W celu uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. To doskonała okazja, by uświadomić społeczeństwu wysiłek, jaki wkładają rozmaite organizacje pożytku publicznego w niesienie pomocy innym, zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym. Szacuje się, że obecnie ok. 10% Polaków jest lub bywa wolontariuszami.
Doceniamy ich pracę, która jest ważna i potrzebna. Dziękujemy Wolontariuszom naszej szkoły.